top of page

PYROTECHNIKU NEAKCEPTUJI!!!


Blíží se konec roku a i Emánek by Vás všechny rád upozornil, že silvestrovské oslavy s pyrotechnikou nejsou vůbec tak skvělé, jak si hodně lidí myslí.


Nepříjemné je to pro zvířata, jak domácí mazlíčky, tak zvířata ve volné přírodě, ale ani pro naše životní prostředí to není žádná výhra. Je vlastně smutné, že se to každý rok musí připomínat ze všech stran a lidé nejsou schopni to respektovat. Zákaz pyrotechniky je zaveden na mnoha místech v ČR a to například i v Praze či ve všech národních parcích.


Ztracení psi, kočky a útoky vystresovaných mazlíčků na majitele. To je jen minimum toho, co se každý rok kvůli chvilce zábavy děje! Nemluvě o nalezených mrtvých volně žijících živočiších v prvních lednových dnech. Divoká zvířata hlavně stresují hlasité výbuchy a ostré světelné efekty, které zábavní pyrotechniku doprovází. Stejně jako u domácích mazlíčků. Ale divoká zvířata při útěku vydávají velkou spoustu energie, kterou potřebují v dalších zimních měsících na přežití.

Představte si, kolik zvířat každý rok zbytečně zemře nebo se těžce zraní jenom proto, že se chcete pár minut dívat do hlučných barevných světýlek.

Závěrem bychom Vás chtěli všechny poprosit, abyste na Silvestra nebyli lhostejní a konec roku oslavili přípitkem a třeba prskavkou. 😊


Na zdraví a ať je Váš rok 2023 plný lásky, pohody a zdraví! Přeje Emánek společně s týmem…


コメント


bottom of page