top of page

MOMENTÁLNĚ MÁME V PÉČI ŠEST PEJSKŮ A KOČIČEK ZHRUBA ČTYŘICETPředsedkyní spolku Psí a kočičí záležitosti, z.s. je paní Jana Kuzniková.

Proč jste se rozhodla založit spolek na ochranu zvířat?

Spolek jsme založily tři holky. Důvodem bylo, abychom mohly oficiálně pomáhat zvířatům. Díky organizaci můžete lépe čerpat dotace, více institucí a hlavně úřadů se s vámi "baví". Původně jsme se věnovaly pouze psům. Vtipné bylo, že jakmile se název spolku konečně oficiálně zapsal "Psí záležitosti" - skoro v ten okamžik jsme začaly pomáhat i kočičkám, proto doplnění "Psí a kočičí záležitosti". 😊

Kdy jste spolek založily?

Spolek je zapsaný k 01. 01. 2016.

Kdo všechno se na fungování spolku podílí?

Celkem se nás podílí 5 - Jana, Markéta, Ivana, Adéla a Kamila.


O kolik zvířat se momentálně staráte?

Momentálně máme v péči 6 pejsků a kočiček zhruba 40.Nějaké rady pro lidi, kteří si chtějí vzít pejska, či kočku ze spolku do vlastní péče?

Hlavně si nechat poradit! Bohužel spousta lidí vybírá pouze podle vzhledu. Ne každý pejsek či kočička jsou zkrátka vhodní pro každého. Lidé, kteří s nimi pracují ví, jak se zvířata chovají, co potřebují. Snažíme se vybírat takové domovy, aby bylo šťastné zvíře i jeho nová rodina.


Kde berete finanční prostředky?

Finance získáváme od drobných dárců, od obcí (které chtějí spolupracovat) od nadačních fondů, z prodeje bazárkových věcí (všemožné), co se lidem už nehodí nám věnují, my poté věci fotíme a prodáváme přes Facebook a v neposlední řadě prodejem ručních výrobků od našich moc šikovných holek.


Co je na Vaší práci nejtěžší?

Občas bezmoc, když nemůže pomoci všem...


Vzpomenete si na prvního zachráněného pejska?

První naším oficiálním byla Fifinka - je i na fotce, která je v úvodu tohoto rozhovoru spolu s naší předsedkyní.


Webové stránky spolku: www.srdcovky.eu

تعليقات


bottom of page