top of page

FATIMA A ELIŠKA Z SOS ZVÍŘATA V NOUZI KV


O obě dvě kočky se starají ve spolku AICHA - Animal Rescue Volunteers, z.s., kde dostávají vše, co je potřeba, aby byly v pořádku. I v tomto případě byla nutná návštěva veterinární kliniky, kde obě podstoupily kastraci a další ošetření. Celkově vše bylo v hodnotě 3 000 Kč, které Emánek rád uhradil.


První kočičkou je Fatima, kterou do spolku nahlásili návštěvníci zatopeného lomu nedaleko Karlových Varů. Ležela dehydrovaná a vysílená s masivním zánětem mléčných lišt ve stínu stromů během letních tropů.

Vstupní návštěva veterinární kliniky prozradila, že je nedávno po porodu, ale o koťátka nějakým způsobem přišla. Vinou nesátí mateřského mléka jí ve strukách zatvrdlo a vzniknul zánět.
Pokud by zůstala bez povšimnutí a pomoci v místě, pravděpodobně by s ohledem na situaci nepřežila. Naštěstí nebyla nálezcům lhostejná a dostala se do spolku AICHA - Animal Rescue Volunteers, z.s., kde se o ní s láskou starají.
Pravděpodobně někomu patřila. Je moc milá, mazlivá, nebyla vyloženě podvyživená a kousek od lomu je vesnice. Ale původního majitele se bohužel najít nepodařilo.

Nyní je Fatimka plně očkovaná, kastrovaná, odčervená a tak může vyrazit na adopční výstavu.

Další je kočička je Eliška. Eliška přišla s kocourkem Montym od paní, která se dostala do finančních potíží a rozhodla se kočiček vzdát. Spolek je oba podporoval materiálně u paní doma a jakmile to bylo možné, oba byli přijati do spolku. Eliška i Monty přišli mazliví, čistí, původní majitelka je milovala a bylo to znát. Jen byli neočkovaní, Eliška i bez kastrace, kterou spolek zařídil hned po přijetí a i v tomto případě Emánek rád veterinární úkon uhradil.
Eli je nyní kastrovaná, plně očkovaná a odčervená. V dalších dnech ji čeká, stejně jako Fatimu adopční výstava, tak snad brzy obě najdou nový domov.


Fatimo a Eliško, přejeme vám brzké uzdravení a nalezení milujících rodin. ❤️

Emánek s týmem...

Comments


bottom of page